Rzeźba Ludowa

Mieczysław Gaja


Pierwsza książka Mieczysława Gaja – rzeźba zamknięta w słowie

Z ogromną radością ogłaszamy premierę pierwszej książki autorstwa wybitnego artysty rzeźbiarza, Mieczysława Gaja. Ta niezwykła publikacja stanowi most łączący trzy wymiary rzeźby z płaszczyzną kart książki, zapraszając czytelników do świata, w którym forma i materia przemawiają tak samo mocno, jak słowo pisane.

Książka Mieczysława Gaja to nie tylko kronika artystycznej drogi mistrza, ale również intymny dziennik myśli i refleksji, który pozwala nam zagłębić się w proces twórczy artysty. Odsłania przed nami kulisy jego warsztatu, inspiracje, które towarzyszyły mu w trakcie pracy nad poszczególnymi dziełami, oraz filozofię, która kształtuje jego podejście do sztuki i życia.

Dla miłośników sztuki, książka ta będzie okazją do ponownego odkrycia rzeźby, poznania jej nowych wymiarów i nieoczekiwanych interpretacji. Dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sztuką, będzie to zaproszenie do świata, w którym każde dzieło ma swoją historię, a każda forma - swoje niepowtarzalne emocje.

Serdecznie zachęcamy do zanurzenia się w lekturze, która jest tak samo głęboka i wielowymiarowa, jak dzieła Mieczysława Gaja, które od lat fascynują i inspirują odbiorców na całym świecie. Niech ta książka stanie się przewodnikiem po krainie, gdzie sztuka rzeźbiarska i słowo pisane splatają się w niezapomniany taniec wyobraźni.


Wielkie otwarcie wystawy rzeźb oraz wieczór autorski odbędzie się 17 listopada 2023 r. o godzinie 16 w Muzeum Regionalnym w Łukowie


Książkę niebawem będzie można zakupić na naszej stronie www lub bezośrednio u artysty.

PG