Rzeźba Ludowa

Mieczysław Gaja

1. „Twórczość ludowa – kroniką polskiej wsi" - II nagroda 1976.
2. „Doroczne obrzędy i zwyczaje ludowe z południowego Podlasia" – I nagroda – 1983.
3. „Sztuka ludowa południowego Podlasia 1983" - I nagroda.
4. „Sztuka ludowa południowego Podlasia 1984" - II nagroda.
5. „Ogólnopolski konkurs sztuki ludowej „Ojczyzna" Lublin 1984 - III nagroda.
6. „Sztuka ludowa w X-lecie woj. siedleckiego - I nagroda - 1985.
7. „Ogólnopolski konkurs „Rzeźba Ludowa" - wyróżnienie - Warszawa 1985.

8. Turniej folklorystyczny „Kurpie contra Podlasie" - Kolno 1985.
9. „Sztuka ludowa południowego Podlasia 1986" - II nagroda.

Pieta10. „Wielkanoc" w Spółdzielni „Kanon" - II nagroda - 1987.

11. „Sztuka ludowa południowego Podlasia 1987" - II nagroda.

12. „Sztuka ludowa południowego Podlasia 1988" - I nagroda.
13. Ogólnopolski konkurs „Ziemia Bliska Sercu" - Toruń 1988 - II nagroda.
14. „Szopka ludowa w rzeźbie” Spółdzielni Kanon - Warszawa 1988 - II nagroda.
15. „Sztuka ludowa południowego Podlasia 1989" - I nagroda.
16. „Sztuka ludowa południowego Podlasia 1990" - I nagroda.
17. „Polscy Święci w sztuce ludowej" - Lublin 1991” - III nagroda.
18. „Sztuka ludowa południowego Podlasia 1992" - II nagroda.
19. „Sztuka ludowa południowego Podlasia 1993" - I nagroda.

20. „Sztuka Ludowa południowego Podlasia 1994" - Wyróżnienie.

21. „Sztuka ludowa południowego Podlasia 1995”- I nagroda.
22. „Sztuka ludowa południowego Podlasia 1997" - II nagroda.
23. „Sztuka ludowa południowego Podlasia 1998" - II nagroda.

24. „Twórczość ludowa między Wisłą i Bugiem” - 1999 – Wyróżnienie.

25. „Gdyńska Szopka” – 2000 – Wyróżnienie.

26. „Milenijna Szopka Bożonarodzeniowa” – Gdynia 2000 - Wyróżnienie.

27. „Sztuka Południowego Podlasia i Wschodniego Mazowsza” – Siedlce 2000 – I nagroda.

28. Wyróżnienie na Międzynarodowych Targach Bursztynu, Biżuterii, Zegarków – Gdańsk 2000.

29. „Anioły, Diabły, Ptaki i Muzykanci” Gdynia 2001 - Wyróżnienie.

30. „Przegląd Rękodzieła Lubelszczyzny” – Lublin 2002 - II nagroda.
31. „Rzeźba Ludowa” – Fundacja Cepelia Warszawa - 2003 – nagroda specjalna.

32. Nagroda w ogólnopolskim konkursie sztuki ludowej „A to polskie właśnie…” Lublin 2004.

33. „Sztuka Ludowa Południowego Podlasia 2005” – I nagroda.

34. Najlepsze prace prezentowane podczas 39, 40, 43, 44, 45, 46 Ogólnopolskich Targów 

Sztuki Ludowej w Kazimierzu Dolnym - 2006, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 - I miejsce.

35. Wyróżnienie „Twórca Jarmarku Jagiellońskiego 2011 – 2012” w Lublinie.

36. Konkurs Sztuki Nieprofesjonalnej - Siedlce 2012 – III nagroda.

37. „Twórca Jarmarku Jagiellońskiego 2013” – Lublin – Nagroda.

38. Wyróżnienie w IV Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Szopek organizowanego przez Fundację Orszak Trzech Króli - Warszawa 2015.


Udział w kiermaszach i targach sztuki ludowej.

1. Ogólnopolskie Targi Sztuki Ludowej Kazimierz Dolny od 1976 – 2016.

2. Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej w Paryżu - 1990.

3. Targi Rękodzieła Artystycznego Arche w Siedlcach - 1998, 2012.

4. Siedlecka Bazariada – Siedlce – 1982.

5. Turniej Folklorystyczny „Kurpie contra Podlasie” – 1986.

6. Jarmark Jagielloński w Lublinie od 2007- 2016.

7. Muzeum Etnograficzne w Warszawie.

8.Targi ESPO w Siedlcach.

9. Ogólnopolskie Targi Sztuki Ludowej w Kazimierzu Dolnym, Białymstoku, Warszawie, Krakowie, Lublinie, 

Toruniu, Gdańsku, Gdyni, Białej Podlaskiej, Siedlcach, Chełmie, Węgorzewie, Piasecznie, Łukowie i innych.

10. Dożynki Wojewódzkie w Siedlcach i Łukowie.

11. Festiwal Sztuki Ludowej w Debreczynie i Lwowie - 2010 - 2011.

12. Plener rzeźbiarski zorganizowany w 2011 przez Lokalną grupę Działania "Razem Ku  Lepszej Przyszłości" 

z siedzibą w Łukowie, na rzeźbę 200 - 220cm.

13. Targi Rękodzieła Artystycznego – Siedlce 2012.


Tryptyk